Do jakich stylizacji pasują kalosze?

Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Jeśli zastanawiamy się, jakie buty przeciwdeszczowe kupić, warto pomyśleć o kaloszach. Różne rodzaje kaloszy są ostatnio bardzo modne. Gwiazdy noszą je nawet do sukienek i innych eleganckich kompozycji stylistycznych. Warto wiedzieć zatem, jak je nosić, aby wyglądać w nich zawsze stylowo. Wiadomo, że w każdym sezonie kalosze będą nie tylko ochroną przeciwdeszczową, ale również najmodniejszym dodatkiem. Moda na buty gumowe trwa niezależnie od sezonu. W rzeczywistości można je nosić do dowolnych ubrań. Warto wiedzieć, że będą one dobrze wyglądać do:

  • sukienki;
  • legginsów;
  • plisowanych spódnic;
  • różnych długości spodni;
  • szortów.

Jakie kalosze wybierać?

Jeśli są one wykonane przez dobrą firmę, to mają specjalną siatkę do wentylacji stóp i można w nich chodzić także w lecie, ale już niekoniecznie w upale. Świetnie wyglądają do płaszcza. Ponadto warto podkreślić, że te wysokie, dobrze dopasowane do sylwetki, smukleją nogi i tym samym modelują naszą sylwetkę. Krótka cholewka może być niekorzystna dla danej postaci i zawsze warto na to zwracać uwagę. Pamiętajmy także, że jeśli wybieramy kolorowe, reszta ubrań powinna być wyciszona i prosta, aby nie wyglądać komicznie.

Z jakimi ubraniami kalosze komponują się najlepiej?

Warto wiedzieć, że kalosze będą dobrze komponować się z krótką spódnicą w połączeniu z klasyczną kurtką i gładkim topem. Dobrą kombinację stanowią również kolorowe kalosze i jedwabna tunika. Dobrze będzie, gdy wybierzesz kolor spodni, aby dopasować do nich kolor kaloszy, tak żeby wszystko było harmonijnie połączone i zachowało klasyczny styl.

Kalosze w stylizacji

Szczególnie polecany jest zakup pary, która różni się od innych elementów posiadanej przez nas odzieży kolorem. W ten sposób wszystko nie połączy się i dodamy sobie tym trochę energii do stylizacji. Do spódnic ołówkowych poleca się nieco krótsze obuwie. Buty przeciwdeszczowe działają również w połączeniu z stylami biurowymi. Jednakże, jeśli zdecydujesz się nosić je do pracy, należy wybrać model z odpowiedniego materiału, który nada nam szlachetności i ochroni nasze stopy od jesiennego chłodu. Popularne są również kalosze imitujące inne typy butów, co jest wynikiem pracy projektantów, którzy próbowali dostosować je do specyfiki świata mody. To spowodowało, że wiele osób korzysta z takich butów codziennie. Warto jednak wiedzieć, że te wszystkie rodzaje butów nie są wykonane tylko z gumy. Zastosowanie różnego rodzaju materiałów do ich wykonania umożliwia przygotowanie różnych dekoracji. Widzimy zatem, że kalosze doskonale komponują się ze wszelkimi strojami i mogą być noszone w różnych okolicznościach.